неделя, 28 април 2024 г.

Поредна излагация на националите – 0:3 в Будапеща срещу Унгария

Трите безответни гола паднаха в нашата врата още през първото полувреме.
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Поредна излагация на националния отбор по футбол в Будапеща, където снощи загубихме с 0:3 от Унгария, съобщава БНР. Това е второ поражение в рамките на дни на старта на квалификациите за европейско първенство 7-ма група, след като паднахме с 0:1 от Черна гора в Разград. В двата мача даже не успяхме да отбележим и гол.

Головете на „Арена Пушкаш“ отбелязаха: Вечей в 8-та минута, Собослай в 26-тата и Адам в 39-тата.

В другата среща в група ни: Черна гора – Сърбия 0:2

В класирането начело е Сърбия с 6 т, пред Унгария и Черна гора с по 3. Последни са Литва и България без актив.

Селекционерът на националния ни футболен отбор Младен Кръстаич обясни причините за втората загуба в европейските квалификации с липсата на големи играчи. „Нямаме този лукс да имаме играчи в големи клубове и големи първенства, имаме една нова генерация. И преди мача имахме проблеми с контузии – Петко Христов и Християн Петров в последния момент излезе. Рокадите бяха принудителни и необходими. На полувремето искахме и да променим – и лошата енергия да извадя с трите смени, а и някои смени“, оправда се Кръстаич.

Неслучайно от доста години на мястото на статуята на футболиста пред националния стадион стои инвалидна количка.
Снимка: ВАСИЛ НАНЧЕВ