неделя, 28 април 2024 г.

Баскетболният отбор на Реал Мадрид победи Байерн Мюнхен

Снимка: Гонг.БГ

Баскетболният отбор на Реал Мадрид надигра Байерн Мюнхен с 68:64 (21:22, 21:17, 12:11, 14:14) като гост в Германия в среща от 13-ия кръг на Евролигата за мъже.

Испанският гранд записа девети успех от началото на сезона и заема четвърто място във временното класиране. Съставът на Байерн продължава с актив 4-9 и се намира на 16-а позиция. На първите три места в Евролигата са Фенербахче, Монако и Олимпиакос, който снощи надделя над Фенербахче с 94:67.

Двубоят бе доста равностоен като гостите имаха 3 точки аванс при 42:39, а след третата част резултатът бе 54:50.

Най-резултатен за Реал Мадрид бе Валтер Таварес, който завърши с 14 точки и 8 борби. Серхио Люл отбеляза 11 точки, а Джанан Муса се включи с 10 точки и 7 борби. За Байерн Мюнхен Отело Хънтър се отчете с 14 точки и 3 борби.

Друг испански тим Валенсия постигна домакински успех над гръцкия Панатинайкос с 94:91 (20:26, 24:15, 26:22, 14:21, 10:7) след продължение. След шестия си успех от 13 мача, Валенсия заема 12-о място в подреждането в Евролигата, докато Панатинайкос е десети със същия актив.

Боян Дублевич бе най-полезен за домакините с 23 точки и 8 борби, а 20 точки реализира Крис Джоунс. Дуейн Бейкън вкара 22 точки за гръцкия състав, а Дерик Уилямс завърши с 21 точки, 9 борби и 4 асистенции.

Сръбският Цървена звезда надигра Жалгирис (Литва) със 77:73 (14:22, 22:15, 20:21, 21:15) като домакин в Белград и записа шести пореден успех. Цървена звезда излезе на девета позиция във временното класиране с актив 7-6, а литовският тим е 11-ти с баланс 6-7.

Аржентинецът Лука Вилдоса отбеляза 27 точки за победата на гранда от Белград, а Неманя Недович се включи с 21 точки, 4 борби и 4 асистенции. Кийнан Еванс реализира 18 точки и 8 борби за гостите от Каунас.

Френският АСВЕЛ Вильорбан се справи у дома със съпротивата на другия сръбския отбор Партизан с 91:87 (25:25, 22:23, 26:18, 18:21). Успехът бе пети от 13 изиграни срещи за АСВЕЛ, който е 13-и в подреждането към момента, а Партизан допусна девето поражение и се смъкна до 15-о място.

Гостите имаха преднина от 48:47 на почивката, но баскетболистите на АСВЕЛ изиграха по-силна трета част и поведоха със 73:66 преди финалните 10 минути.

Нандо дьо Коло поведе домакините към победата с 32 точки, а за Партизан Данте Екзъм завърши с 26 точки и 6 асистенции.

В друга среща от 13-ия кръг на Евролигата снощи Армани Олимпия Милано претърпя поражение като домакин на Макаби Тел Авив със 71:77 (21:21, 19:11, 19:27, 12:18). Италианците са последни, 18-и в класирането с едва три победи и десет поражения, от които девет поредни. Съставът от Израел заема осмо място с актив 7-6.

Лоренцо Браун бе най-полезен за гостите с 20 точки, 5 борби и 8 асистенции, а за Армани Олимпия Милано Били Барън се отчете с 18 точки и 5 борби.