сряда, 1 май 2024 г.

Летящ старт за Григор в Мелбърн

Снимка: REUTERS
Третият поставен в схемата на АТР 250 турнира в Мелбърн Григор Димитров се класира на 1/4-четвъртфинал. Най-добрият български тенисист се наложи над аржентинеца Факундо Банис с 5:7, 7:6(3), 6:3 след 2 часа и 46 минути игра на „Маргарет Корт Арина“.
В първата част след размени брейкове в средата ѝ, южноамериканският левичар проби отново за 6:5 и след това взе сета с гейм на нула. В следващия Банис направи пробив за 5:4 и сервираше за победата, но Димитров отговори с рибрейк на 15. В последвалия тайбрек 28-ият в световната ранглиста поведе с 6:3 точки и реализира още първия сетпойнт.
В заключителната част Григор проби за 3:2. В деветия гейм 30-годишният хасковлия стигна до мачбол при сервис на Банис, но не успя. При втория след дълго разиграване българинът приключи срещата. Димитров завърши с 11 аса и 5 двойни грешки. Той вкара 62% първи сервис и спечели 79% от точките при разиграването му.
Следващият съперник на Димитров ще бъде Макензи Макдоналд (САЩ) и Ботик ван де Зандшулп (Нид).
Източник: bnr.bg