неделя, 28 април 2024 г.

„Челси“ подобри 27-годишен рекорд

Снимки: independent.co.uk

В отсъствието на контузените си нападатели Ромелу Лукаку и Тимо Вернер „Челси“ разгроми последния „Норич“ със 7:0. „Сините“ играха с човек повече в последните 30 минути, след като Бен Гибсън си изкара два скоростни жълти картона в рамките на десет минути и в 65-ата бе изгонен.

Мейсън Маунт вкара хеттрик, а Калъм Хъдсън-Одой, Рийс Джеймс и Бен Чилуел вкараха попаденията за „Челси“, докато Макс Аарънс си отбеляза автогол.

Загубата е седма за „канарчетата“ в общо девет мача от началото на сезона и „Норич“ остава на последната позиция с едва две спечелени точки. В същото време „Челси“ със сигурност ще задържи лидерската си позиция поне още седмица, след като дръпна пред втория „Ливърпул“ с четири точки.  Успехът е най-изразителният за „сините“ от Лондон при Томас Тухел като старши треньор. Преди това отборът не бе отбелязал повече от 4 гола в един мач под ръководството на германеца. Също така „Челси“ подобри своя 27-годишен рекорд срещу „канарчетата“, след като постигна 19 поредни мача без загуба срещу тима във всички турнири.

Източник:  webcafe.bg