четвъртък, 2 май 2024 г.

„Шериф“ шокира „Реал“, Меси вкара за ПСЖ (обзор)

„Шериф“ (Тираспол) поднесе голямата изненада в група D на Шампионската лига. Молдовците успяха да победят с 2:1 „Реал“ (Мадрид) на „Сантиаго Бернабеу“. Гостите изиграха страхотен мач и успяха да поведат в 25-та минута, чрез Яхшибаев. Домакините отговориха в четвърт час след подновяването на играта и изравниха от дузпа, а автор на гола стана Карим Бензема. Голямата драма се разигра в добавеното време на срещата, когато Себастиан Тил смълча трибуните на легендарния стадион. „Шериф“ (Тираспол) вече има две победи в надпреварата и вече спокойно може да мисли за излизане от тежката група, в която са още съставите на Интер и Шахтьор, които по-рано днес завършиха 0:0.

ПСЖ спечели с 2:0 дербито на богатите с „Манчестър Сити“. Лионел Меси отбеляза първия си гол с екипа на френския тим, който оглави група А на Шампионската лига. На „Парк де Пренс“ домакините поведоха още при първата си опасна атака – в осмата минута. Килиан Мбапе проби по десния фланг и подаде към Неймар. Бразилецът опита да стреля, но само отклони леко топката и тя стигна до Идриса Гей, който отблизо отбеляза за 1:0. В 26-ата „Сити“ по чудо не изравни резултата. Удар с глава на Стърлинг, след това и добавката на Бернардо Силва се отбиха в напречната греда на вратата на домакините. Четвърт час преди края Лионел Меси стреля неспасяемо в горния десен ъгъл на Едерсон за 2:0.

„Атлетико“ (Мадрид) стигна до обрат при гостуването си на „Милан“ в мач от Група В. На „Сан Сиро“ домакините стартираха много силно двубоя и поведоха в 20-ата минута чрез Рафаел Леао. Червен картон на Франк Кесие 9 минути по-късно обаче обърна мача с главата надолу за тима на Стефано Пиоли. През второто полувреме Диего Симеоне пусна в игра всички свои офанзивни футболисти в търсене на обрат. В крайна сметка „дюшекчиите“ успяха да изравнят в 84-ата минута, когато Антоан Гризман вкара първия си гол след като се завърна в тима, а в 7-ата минута от продължението голмайстора на „Атлетико“ от миналия сезон – Луис Суарес, донесе ценната победа за тима на Чоло Симеоне след точно изпълнена дузпа.