четвъртък, 2 май 2024 г.

За историята: Малдини отново бележи за „Милан“

Синът на Паоло Малдини – Даниел, ознаменува първия си мач като титуляр за „Милан“ с попадение във вратата на „Специя“ (2:1). 19-годишният футболист се разписа с фланелката на „росонерите“ 60 години след последния гол на дядо му Чезаре, който бележи за последно във вратата на „Катания“ през 1961. Последният гол на баща му Паоло пък бе срещу „Аталанта“ през 2008 г.

Емоцията е изключително силна, добре че стигнахме до трите точки. Все още трябва да се осъзная, за да подредя мислите си в главата ми. Треньорът Стефано Пиоли ми помага много и и ми дава много съвети, а съотборниците ми направиха всичко възможно, за да ми помогнат да се отърся от напрежението. Кога разбрах, че ще играя? Вчера, когато Пиоли ми показа къде трябва да стоя на статичните положения”, заяви щастливият Малдини след двубоя със „Специя“ на Петко Христов. „Росонерите“ поведоха в началото на втората част с гол на Малдини. В 80-ата минута Даниеле Верде изравни, но четири минути преди края Браим Диас донесе победата за тима от Милано.