понеделник, 29 април 2024 г.

„Локо“ (Пд) и „Ботев“ завъртяха реми, Неделев се контузи

Дербито на Пловдив не излъчи победител, след като „Локомотив“ и „Ботев“ завършиха 1:1 в мач от 9-ия кръг от Първа лига. Виктор Генев даде аванс за „канарчетата” на „Лаута” в 26-ата минута след центриране на Тодор Неделев. През втората част обаче като резерва се появи Венсан Марсел, който беше точен в 55-ата. Неприятната новина за „жълто-черните“ обаче не бе изравнителния гол, а че минути след него на носилка заради контузия в глезена от терена бе изнесен капитанът Тодор Неделев. Точката остави „Ботев“ на върха във временното класиране в елита. Избраниците на Азрудин Валентич са с 18 т. „Локо“ пък вече е със седем точки на 11-ото място.

„Като разбрах кой е съдията (бел. ред. – Георги Кабаков), знаех как ще свърши. Съдия, който знае как да го направи. Свири си горе-долу нормално, удари едно рамо на „жълтите“. Свири на ръба на закона. Съдийството е проблем и хората от футболния съюз го признават. За да си съдия, трябва да си смел, всеки им се обажда. Съдията реши как да свърши мачът – и едните доволни, и другите доволни, че не са загубили. Направи го тарикатски“, каза сред срещата босът на „смърфовете“ Христо Крушарски.