четвъртък, 2 май 2024 г.

Вики Томова е на полуфинал във Валенсия

Виктория Томова се класира за полуфиналите на ITF турнира на клей кортове във Валенсия ($ 80 000), след като отстрани с 6:2, 4:6, 7:5 Ирина Мария Бара. Първата ни ракета, която е №115 в света осъществи знаменит обрат, като спаси мачбол и в крайна сметка спечели първата си победа над румънката (№118 в ранглистата) в трите им мача досега.
В третия сет 26-годишната софиянка изостана с 1:5 гeйма при сервис на Бара, която достигна и до мачбол при 40:30. Томова обаче отрази тази възможност, а след това проби за 2:5. В следващите минути тя продължи да играе все по-добре и започна да топи преднината на противничката, а впоследствие и поведе с 6:5 гейма. При този резултат румънката поиска медицински таймаут, а след няколко минути все пак двете се върнаха на корта, като Томова сервираше за победата. Тя достигна до мачбол при 40:30 и веднага затвори мача след общо 2:43 ч. на корта.
На полуфиналите тази вечер българката ще срещне 138-ата в света Далма Галфи (Унг).