четвъртък, 2 май 2024 г.

Стойчо след 1:1 със „Славия“: Изпуснахме ги, поведението ни бе неприемливо

Снимки: Dsport

„Вместо да разгромим „Славия“, ние дадохме шанс да ни вземат две точки”, бесен бе треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов след 1:1 с „белите“ на „Българска армия“. „Поведението на играчите ни бе неприемливо и ще си поговорим сериозно за това. Когато трябваше да атакуваме и да вкараме втори гол, ние подавахме само назад. Играехме повече с Бусато, отколкото с нашите нападатели. Това аристократично поведение в последните минути беше изключително грешно и неправилно”, разочарован бе Младенов. Равенството сложи край на победната серия на ЦСКА от три мача и след четири изиграни двубоя, „червените“ имат 10 точки, с пет по-малко от големия си конкурент за титлата „Лудогорец“, но и столичани са с мач по-малко. „Славия“ от своя страна продължи невероятния си старт на сезона. „Белите“ са втори с 14 точки, като за 7 мача успяха да бият „Левски“ на „Герена“ и да вземат точка от ЦСКА.

Точката за тима на Златомир Загорчич е още по-сладка, защото „Славия“ игра 35 минути с човек по-малко, след като Кемело Нгуена бе изгонен, получавайки втори жълт картон. В 62-рата минута Жорди Кайседо остана сам при корнер и с глава изведе „червените“ напред. 14 минути по-късно Кери изпусна дузпа. „Славия“ изчака своя момент в 91-ата минута, когато чудесна контраатака доведе до гол, вкаран от 19-годишният Мартин Атанасов. Точката е първа за „белите“ на „Българска армия“ от 7 години насам.