четвъртък, 2 май 2024 г.

Словенско унижение за волейболистите ни на европейското

Българските волейболисти допуснаха втора поредна загуба на европейското първенство. Воденият от Силвано Пранди отбор отстъпи с 0:3 (-18, -19, -21) срещу Словения в Острава. Загубата усложнява задачата пред състава, който засега е трети в група В. В последния си мач в тази фаза българите ще играят с Беларус в четвъртък. Ако завърши на трето или четвърто място в групата си, националният отбор най-вероятно ще играе с олимпийския шампион Франция или с Германия на 1/8-финалите.

Играта ни срещу Словения изобилстваше от грешки, като Соколов и компания завършиха с едва 43% успеваемост в нападение спрямо 62% за съперника. Избраниците на Силвано Пранди показаха повече слабости в посрещане, допуснахме и доста неточности на сервис. Капитанът ни Соколов отново не бе на познатото високо ниво, но стана най-резултатен с 12 точки, Тодор Скримов добави 9. Клемен Чебул реализира 15 т., от които 4 аса и 61% ефективност в атака, а Тине Урнаут добави 14 т.