Мечтата е жива: Джокович е на 1/4-финал на US Open

Световният №1 Новак Джокович е на четвъртфинал на US Open и продължава да върви по план към спечелването и на четирите турнира от Шлема за сезона. Той вече има три на сметката си, а ако триумфира и в Ню Йорк, ще бъде вторият тенисист в историята след Род Лейвър, успял да стори това.
Сърбинът очаквано се справи с американската сензация Джей Ти Бруксби, но пък отново не бе перфектен и загуби първия сет, както направи в два от предишните си три мача в Ню Йорк. Ноле спечели с 1:6, 6:3, 6:2, 6:2, а резултатът от първия сет със сигурност бе най-изненадващият до този момент в турнира. Световният №99, който само преди няколко месеца бе извън първите 200 в ранглистата, даде само гейм на опонента си.
Сърбинът е в серия от 25 поредни победи в Големия шлем. Ноле за 51-ви път е на 1/4-финал в Мейджър турнир. На US Open 20-кратният шампион влезе в Топ 8 за 12-и път в кариерата си и за първи път от 2018 г. За място на полуфинал той ще се изправи срещу първата ракета на Италия – Матео Беретини.