понеделник, 29 април 2024 г.

Италия се препъна и в Базел, но записа световен рекорд

Европейският шампион Италия не успя да победи Швейцария при гостуването си на „Санкт Якоб Парк“. Двубоят завърши 0:0, а това е второ поредно равенство за „адзурите“, които в четвъртък стигнаха до 1:1 с България във Флоренция.
Това обаче беше 36-ия пореден мач на Скуадрата без да допусне поражение и тимът на Манчини подобри рекорда на Бразилия между 1993 и 1996 г. Тогава „Селесао“ записа 35 мача без загуба. Испания също не се пропука в 35 мача в периода от 2007 до 2009 г. Последното поражение на италианците датира от септември 20018 г. – 0:1 от Португалия в Лигата на нациите. Манчини пое кормилото на Италия през май 2018 г., след като напусна руския „Зенит“.

Жоржиньо имаше златен шанс да донесе успеха за своя тим след почивката в Базел, но халфът на „Челси“ изпусна дузпа. Така в класирането Италия събра 11 точки от 5 мача, докато Швейцария е със 7, но от 3 двубоя. България има 5, следвана от Северна Ирландия с 3, а на дъното е Литва с нула точки.