понеделник, 6 май 2024 г.

Роналдо иска да си тръгне от „Юве“ още сега

„Ювентус“ е готов да се раздели с голямата звезда на тима – Кристиано Роналдо, преди края на трансферния прозорец срещу 30 милиона евро, съобщават медиите в Италия. В неделя стана ясно, че Роналдо е поискал от наставника на „бианконерите“ Масимилиано Алегри да не бъде сред титулярите за двубоя с „Удинезе“ от първия кръг на Серия А, тъй като се надява да си осигури изходящ трансфер преди края на месеца.

Роналдо все пак се появи в игра през втората част и отбеляза победен гол в 94-та минута, който впоследствие бе отменен заради засада след намеса на ВАР, а торинци започнаха сезона с равенство 2:2, след като поведоха с два гола. Не е изключено Роналдо да остане в Торино през този сезон, след което да премине в друг клуб със свободен трансфер, като една от възможните дестинации за него е ПСЖ. Там той може да се събере с големия си конкурент Лионел Меси. Договорът на португалеца с „Юве“ изтича следващото лято.