сряда, 1 май 2024 г.

10 от Бразилия стигнаха полуфинал на Копа Америка

Бразилия е на полуфинал на Копа Америка. „Селесао“ се наложи с 1:0 над Чили след гол на Лукас Пакета в 46-ата минута. Халфът на „Лион“ замени Роберто Фирмино на почивката и секунди след началото на втората част отбеляза единственото попадение в мача. Две минути след гола на Пакета бразилците останаха с човек по-малко заради червен картон на Габриел Жезус. До края Чили имаше инициативата, но не успя да изравни.
Неймар и компания са домакини на турнира и защитават титлата си от 2019 г. Във финала тогава петкратните световни шампиони победиха Перу и именно „инките“ ще са следващият им съперник, след като отстраниха Парагвай с дузпи. Полуфиналният сблъсък ще се състои на 6 юли. Другият полуфиналист ще бъде определен от двойките Аржентина – Еквадор и Уругвай – Колумбия.