Нова загуба за волейболистите в Лигата на нациите

Мъжкият национален отбор на България претърпя 11-о поражение в Лигата на нациите, след като отстъпи на Япония с 0:3 (23:25, 18:25, 14:25) в първи двубой от последния уикенд на надпреварата в Римини (Италия).

„Лъвовете“ са на 15-о място със 7 точки (2 победи, 11 загуби), азиатците са седми с 19 (7 успеха, 6 поражения).

В първата част Япония поведе, но момчетата на Силвано Пранди набраха инерция и намалиха дистанцията. Впоследствие воденият от Юичи Накагаичи състав заигра още по-уверено и не допусна да бъде преодолян. В ключовите моменти добри изяви на Денис Карягин и Марин Атанасов ни доближиха само на точка при 22:23 и 23:24, но обрат не можа да се случи.

Играта във втория гейм бе равностойна отначало, но отново японците отново наделяха с хъса и мотивацията си. Те бяха по-добри на повечето елементи и закономерно увеличиха аванса си.

В третата част мачът просто бе доигран. Нашите така и не намериха ритъма си и позволиха на съперника да диктува изцяло положението.

Най-резултатен бе Аспарух Аспарухов със 17 точки (1 ас, 2 блокади), като бе единственият с двуцифрен актив. С 8 точки завърши Николай Колев (3 блокади).

Над всички бе Юджи Нишида с 23 точки (3 блокади), с 12 точки завърши Юки Ишикава (1 блокада).

Утре (22 юни) България се изправя срещу САЩ, в 14:00 ч. българско време.