понеделник, 29 април 2024 г.

Шик наказа Шотландия с гол №1 на европейското

Нападателят Патрик Шик се превърна в герой за националния отбор на Чехия, след като реализира и двата гола при успеха с 2:0 над Шотландия. Мачът от Група D се игра на „Хемпдън Парк“ в Глазгоу. 25-годишният играч на „Байер“ (Леверкузен) загатна за страхотните си възможности, след като реализира изключително атрактивен гол от центъра на терена през второто полувреме, който без съмнение е попадение №1 на първенството до момента.

България също имаше представител на този мач. Един от най-добрите родни съдии Георги Кабаков получи наряд именно за този двубой. Той влезе в ролята на четвърти рефер.

Домакините имаха своите възможности, най-вече след двете попадения, но играчите на Стив Кларк така и не успяха да се възползват от домакинското си предимство.