събота, 4 май 2024 г.

Трета загуба за волейболистите ни в Лигата на нациите

Мъжкият ни национален отбор по волейбол започна със загуба серията мачове от втората седмица в Лигата на нациите. Воденият от Силвано Пранди отбор премина през пет гейма във втори пореден двубой и отстъпи с 2:3 (-19, 20, -13, 23, -12) от домакина Италия. Селекционерът даде почивка на Цветан Соколов и Мартин Атанасов, които бяха заменени от Радослав Парапунов и Светослав Иванов. Голямата разлика в мача дойде от играта в защита, където италианците се представиха по-силно. Най-резултатен в мача стана Парапунов, който отбеляза 22 точки. Аспарух Аспарухов се отчете с 19. Победата е първа за Италия в турнира. Тимът не играе с най-добрите си волейболисти, които се подготвят за участие на олимпийските игри. Загубата е трета от четири мача за българите. Тази вечер „лъвовете“ играят с Канада, а в събота – с Иран.