неделя, 5 май 2024 г.

Дончева недоволна от топ назначения на служебния кабинет

Татяна Дончева, кадър БНТ

„Първите действия на служебния кабинет издават воля и решимост да се започне разграждането на модела, установен у нас в продължение на 12-15 години“, заяви в интервю за БНТ лидерът на „Движение 21“ и член на коалицията „Изправи се! Мутри вън!“ Татяна Дончева.

По думите ѝ обаче не всички назначения са точни и правилни, макар в общи линии посоката да е вярна. Според Дончева някои от грешните назначения са тези на съветника на президента, шефа на НСО, съветник на министър-председателя по въпросите за сигурността Георги Великов и назначаването на нов председател на ДАНС.

„Когато става дума за назначаване на шеф на разузнаване и контраразузнаване това може да коства втория ти мандат и може да коства правителството и може да заложи всички нас, т.нар. партии на промяната, на точката на дузпата в много неподходящ момент“, допълни още тя.

За новия шеф на ДАНС Дончева обяви, че това е „четвъртото съмнително назначаване от страна на президентството“, и допълни: „Това не е човек, чието място е там. Може да стане шеф на РПУ-Асеновград, но не и на ДАНС.“

Не разследваме нищо в нашата държава, събираме клюки, за да притискаме хора, коментира Дончева по повод ситуацията с подслушванията.

Според нея начинът, по който служебният вътрешен министър Бойко Рашков е оповестил анонимните източници, не е добър подход като метод на разследване. „Подслушванията са извършвани от различни институции на МВР и на ДАНС и когато вие зададете въпрос само на ръководството, което е поръчвало тези неща, то може да ви отговори по един начин, че никога не е употребявало специални разузнавателни средства“, коментира Дончева.

Според нея е важно да се започне сериозна проверка на частните подслушвателници, защото такива има и е известно кой ги контролира. „Това, което трябва да се направи, е ефективен граждански контрол – нормално и истинско бюро за подслушванията“, заяви тя.

Последни новини

google-site-verification: google8d719d63843e6dc9.html