„Атлетико“ (М) е новият шампион на Испания!

„Атлетико“ (Мадрид) спечели титла №11 в Испания след драматична развръзка в последния кръг. „Дюшекчиите“ победиха Валядолид с 2:1 като гости, а в Мадрид шампионите от „Реал“ се сбогуваха с титлата, след като обърнаха „Виляреал“ с 2:1, но това не им свърши работа.

И двата двубоя се развиха по подобен сценарий. В 18-ата минута Оскар Плано изведе изпадащия „Валядолид“ напред в резултата. В 20-ата на „Алфредо ди Стефано“ Йереми Пино огорчи Реал с гол във вратата на Куртоа. В 57-ата минута на „Хосе Сория“ Корея изравни, а в 67-ата Луис Суарес донесе обрата. Това е 21-ия му гол в първенството и трети за победа в последните четири кръга.

Усилията на „Реал“ Мадрид стигнаха за обрат в самия край с голове на Бензема (87) и Мадрич (92). От трибуната Рамос отчаяно показваше резултата във „Валядолид“, където „Атлетико“ вече празнуваше.

Титлата е първа за „дюшекчиите“ от сезон 2013/14. Тогава тя отново беше спечелена под ръководството на Чоло Симеоне. Той има дубъл през 1995/96 , когато столичани спечелиха титлата и Купата на краля. Тогава в тима беше и Любослав Пенев.

Барселона е трети, но за първи път от сезон 2007/08 остана извън челните две места. Реал Мадрид пък завърши без трофей за първи път от 11 години.