„Гранада“ шокира „Барселона“ на „Камп Ноу“

„Гранада“ не позволи на „Барселона“ да излезе на първо място в Ла Лига, след като изненадващо спечели с 2:1 визитата си на „Камп Ноу“. Така „Барса“ остава със 71 точки, колкото има и „Реал“ Мадрид. Лидерът „Атлетико“ Мадрид има 73, четвъртият „Севиля“ е със 70. До края остават пет кръга.

Лионел Меси изведе „Барселона“ напред още в 23-ата минута, възползвайки се от хубав пас на Гризман. До почивката домакините изпуснаха още няколко отлични възможности и бяха наказани след нея.

Дарвис Мачис изравни в 63-ата минута. Десет минути преди края резервата Хорхе Молина вкара за 1:2. Така „Гранада“ се изкачи до осмо място в класирането, на четири точки зад „Виляреал“ и евентуално ново участие в Лига Европа.

Победата е едва втора за „Гранада“ срещу „Барселона“. Предишната беше през 2019-а с 2:0 на „Нуево Лос Карменес“. До този момент „червено-белите“ нямаха дори точка на „Камп Ноу“.