четвъртък, 2 май 2024 г.

„Манчестър Сити“ обърна ПСЖ за седем минути

„Манчестър Сити“ спечели с 2:1 гостуването си на ПСЖ в първия полуфинал от Шампионската лига. Реваншът е след седмица в Манчестър.
Френският тим игра отлично през първото полувреме и заслужено откри резултата. Това се случи в 15-ата минута, когато Маркиньос засече центриране на Анхел ди Мария.
„Сити“ обаче доминираше тотално след почивката. Кевин де Бройне изравни в 64-ата минута, макар и малко случайно Белгиецът центрира, топката мина покрай няколко играчи и влетя в мрежата на Навас за 1:1. Само седем минути по-късно „Манчестър Сити“ поведе. Рияд Марез изпълни пряк свободен удар, топката мина през стената и влетя в мрежата за 1:2.
За да е пълен провалът, реферът остави ПСЖ с човек по-малко. Това се случи в 77-ата минута, когато Идриса Гей получи директен червен картон.