България завърши в Топ 6 по медали на европейското по борба

Снимки: bul-wrestling.org

Българските борци влязоха в Топ 6 в класирането по медали от европейското първенство по борба за мъже и жени, което завърши във Варшава. Състезателите ни в трите стила спечелиха общо 1 златен, 3 сребърни и 1 бронзов медал, с което класираха страната ни на 6-о място. Това е спад в представянето ни спрямо предходния шампионат на Стария континент, провел се в Рим през 2020 година. Тогава родните борци бяха втори, печелейки 6 отличия, сред които 3 златни, 2 сребърни и 1 бронз. Класирането по медали спечели съставът на Русия. Сборная прибра общо 13 златни, 5 сребърни и 4 бронзови медала. На второ място е Турция – 3 титли, 4 сребърни и 1 бронзово отличия. Топ 3 допълва Украйна. Общо 25 държави спечелиха поне по едно отличие от европейското по борба.