„Майнц“ отложи шампионския купон на „Байерн“

„Байерн“ загуби изненадващо гостуването си на „Майнц“ с 1:2 в 31-ия кръг на Бундеслигата. При победа баварците щяха да станат шампион за девети пореден път. Те обаче играха безобразно слабо и можеше да паднат дори с по-голяма разлика.

„Майнц“ поведе още в самото начало – в третата минута. Разписа се Йонатан Буркхард. После Мануел Нойер направи две фантастични спасявания, а домакините удариха и две греди. Логичното обаче се случи в 37-ата минута. Тогава Куасон вкара за 2:0 след статично положение.

На почивката треньорът на „Байерн“ Ханзи Фликс Флик пусна в игра Джамал Мусиала и Ерик Максим Чупо-Мотинг, отказвайки се от услугите на неубедителните Коман и Сане. И това обаче не даде желания резултат. Гостите продължиха да се мъчат. Секунди преди края Роберт Левандовски все пак вкара почетно попадение за баварците. Това се случи в четвъртата минута на добавеното време. Така той вече има 36 гола през сезона и е само на четири от рекорда на Герд Мюлер.