„Реал“ се разправи с „Ливърпул“, Винисиус вкара два

„Реал“ (Мадрид) взе добър аванс пред „Ливърпул“, побеждавайки го с 3:1 в чакания с голям интерес мач от четвъртфиналите в Шампионската лига.

Първия гол вкара Винисиус Жуниор след чудесен извеждащ пас на Тони Кроос в 27-ата минута, а в 36-ата Марко Асенсио удвои след изключително груба грешка на Трент Александър-Арнолд. В началото на втората част Мохамед Салах намали, но в 65-ата минута Винисиус се разписа за втори път, правейки резултата 3:1.

В другия четвъртфинал Манчестър Сити надви трудно „Борусия“ (Дортмунд) с 2:1 в сблъсъка помежду си от 1/4-финала в Шампионската лига на „Емиратс“. Кевин Де Бройне откри резултата в 19-ата минута за домакините, а в 84-ата минута Марко Ройс изравни. Но в 90-ата Фил Фоудън все пак донесе победата за англичаните с 2:1.