неделя, 5 май 2024 г.

Везенков пак блести за „Олимпиакос“

Александър Везенков за пореден път този сезон бе най-добър за „Олимпиакос“, но това не стигна за победа над „Реал“ (Мадрид). В испанската столица „червено-белите“ загуби последното си гостуване за сезона в Евролигата с 63:72. „Реал“ наложи волята си още в първата четвърт, в която позволи на гърците само 11 точки, а в третия период разликата скочи до 17 точки. Българският национал реализира повече от 1/3 от актива на „Олимпиакос“, а и бе единствен с двуцифрен такъв за гостите. Той приключи с 22 точки, като пропусна само един опит за 2 точки и 2 за три за отлични проценти в 33 изиграни минути. Крилото допълни статистиката си с 3 борби, като за шести пореден път в последния месец премина двуцифрената бариера. Това е и второто му най-добро постижение по резултатност през сезона в Евролигата след рекорда му срещу АЛБА Берлин – 31 точки.
За „Олимпиакос“ остава само още 1 мач и сезонът приключва с домакинството на „Химки“ в Пирея.

В същото време „Барселона“ си гарантира първото място в редовния сезон на в най-силния баскетболен турнир в Европа. Каталунците биха „Фенербахче“ с 82:73 като гости в мач от 33 кръг. Испанският гранд е на върха с 24 успеха и 9 поражения, докато турците са пети с баланс от 20/13.