Бензема спаси „Реал“ от загуба в дербито на Мадрид

Карим Бензема спаси от загуба „Реал“ в градското дерби с „Атлетико“ (Мардрид). Французинът вкара в 88-ата минута, за да изравни за 1:1.

Срещата на стадион „Уанда Метрополитано“ започна с предимство на „дюшекчиите“. Те поведоха още в 15-ата минута чрез обичайният заподозрян Луис Суарес. Уругваецът вкара дежурния си гол след асистенция на Маркос Йоренте. Той вече има 17 попадения през сезона. Освен това Луис Суарес е реализирал 10 гола в 12 мача срещу „Реал“ (Мадрид) в Ла Лига.

Постепенно гостите заиграха по-добре и в крайна сметка усилията им бяха възнаградени. Облак спаси два удара на Бензема, но капитулира в 88-та минута. Тогава завърналият се в игра след контузия нападател донесе точката на „Реал“. Той се възползва от добър пас на Каземиро, за да вкара за 1:1.

Лидерът „Атлетико“ все пак запази аванса си пред градския съперник от пет точки. Вторият „Барселона“ е на три точки зад „дюшекчиите“. Освен това тимът на Диего Симеоне е изиграл и мач по-малко.