„Ман Сити“ удари и „чуковете“, записа 20-а поредна победа

Лидерът във Висшата лига „Манчестър Сити“ постигна 20-а поредна победа във всички турнири, след като надделя с 2:1 над „Уест Хем“ на „Етихад“. Двамата централни защитници на „гражданите“ в този мач – Рубен Диаш (30 мин.) и Джон Стоунс (68) донесоха поредните три точки на тима на Пеп Гуардиола. Между тях се разписа Микаел Антонио (43). „Чуковете“, които преди този кръг заемаха четвърто място във временното класиране, изиграха силно първо полувреме, но след почивката бяха надиграни. Така „Сити“ дръпна с 13 точки пред „Манчестър Юнайтед“ и „Лестър“ , които утре играят съответно с „Челси“ и „Арсенал“.
Серията на „Сити“ набъбна на 27 мача без поражение. Последната загуба на „гражданите“ бе на 21 ноември, когато те загубиха от „Тотнъм“ с 0:2 в мач от шампионата.
Гуардиола направи 7 промени в сравнение с двубоя с „Борусия“ (Мьонхенгладбах) през седмицата. Голямата новина бе, че Серхио Агуеро започна като титуляр за първи път от октомври. Джон Стоунс, Александър Зинченко, Фернандиньо, Рияд Марез, Кевин Де Бройне и Феран Торес също бяха в титулярните 11.