Наш съдия даде три дузпи в Лига Европа

Българският съдия Георги Кабаков даде три дузпи по време на зрелището в елиминациите на Лига Европа – „Антверпен“ – „Рейнджърс“, завършило 3:4. Освен седемте гола и трите наказателни удара в двубоя имаше още поне 5 чисти положения, три принудителни смени и червен картон.
„Рейнджърс“ поведе в 38-ата минута чрез Арибо. Преди това Стивън Джерард трябваше да смени Тавение, а до почивката извади и Рууфи заради травми. Авенати изравни в края на редовното време. А в осмата минута на добавеното „Антверпен“ поведе с 2:1. Голът вкара Рефаелов от дузпа. Той наказа и българския шампион „Лудогорец“ в груповата фаза.
Георги Кабаков отсъди втората дузпа в 59-ата минута. Баришич изравни за шотландците – 2:2. Седем минути по-късно Онгла вкара красив гол за 3:2 в полза на домакините. До края и двата тима забравиха да се защитават и заредиха положение след положение. Имаше и три изчиствания от голлинията – две за гостите и едно за белгийците. После и „Антверп“ направи принудителна смяна – на вратаря Бейранванд. Влезлият Де Волф обаче беше наказан почти веднага – Кент направи 3:3.
Пет минути по-късно Сек изчисти с ръка топката от голлинията и Кабаков даде трета дузпа. Баришич я вкара за 3:4.