неделя, 28 април 2024 г.

„Ман Сити“ капарира титлата

„Манчестър Сити“ удари „Евертън“ с 3:1 като гост и направи нова крачка към титлата във Висшата лига. Това беше 17-а поредна победа за тима на Пеп Гуардиола и той вече има 10 т. преднина на върха в класирането. Фил Фодън откри за „Сити“ в 32-рата минута след силно начало за „гражданите“. Само няколко минути след това Ричарлисон изравни за „карамелите“, но домакините бяха далеч от класата на своя съперник и след почивката получиха нови два гола. Рияд Марез и Бернардо Силва бяха голмайсторите, а след контузия в игра се завърна Кевин де Бройне.
В класирането „Сити“ води с 56 т. пред „Манчестър Юнайтед“ и „Лестър“ с по 46.
„Получи се очаквано труден мач. Теренът не беше в оптимално състояние, а „Евертън“ залага на много физически единоборства. Ние играхме добре, момчетата направиха всичко правилно и взехме трите точки“, заяви след двубоя Гуардиола. „Имаме много силни нападатели, но те зависят от подаванията към тях. Когато стигнем до последната третина, малко прибързваме. Трябва да сме по-търпеливи. Вторият ни гол е пример за това как един допълнителен пас може да се окаже отлично решение“, анализира Пеп. „Футболът не се състои в това да имаш само добра атака или защита. Не е възможно да спечелиш голям трофей без стабилна отбрана. Ние вече допускаме малко голове и положения пред вратата ни. А насреща беше „Евертън“, който вкара 3 гола на „Юнайтед“ на „Олд Трафорд“ и 5 срещу „Тотнъм“. Това е отбор, който умее да създава положения“, отбеляза Гуардиола.