Слаб „Ливърпул“ повтори антирекорд от 2014 г. (видео)

„Лестър“ успя да обърне шампиона „Ливърпул“ с 3:1 в мач от 24-ия кръг на английската Висша лига.

Гостите от града на „Бийтълс“ вкараха в 67-ата чрез Мохамед Салах за 0:1. Но след това „Лестър“ се развихри и се възползва от грешките в отбрана на съперника и колебливия на вратата Алисон. Равенството дойде чрез Джеймс Мадисън в 78-ата минута. После Джейми Варди донесе пълния обрат в 81-ата, а Харви Барнс оформи и крайния резултат в 85-ата минута – 3:1.

Отборът на Юрген Клоп е спечелил само два от последните си 10 мача във Висшата лига и е на четвърто място в класирането с 40 т.

Поражението е трето поредно за мърсисайдци. Преди това те паднаха от „Ман Сити“ (1:4) и „Брайтън“ (0:1). Статистиката показва, че „червените“ губят за първи път от ноември 2014 г. в три последователни срещи на Албиона. Тогава отборът беше воден от настоящия наставник на „Лестър“ Брендън Роджърс…

С тази си победа пък „лисиците“ излязох втори с 46 т., на четири след лидера „Манчестър Сити“.