„Марица“ е аут от Шампионската лига след шеста поредна загуба

Волейболистките на „Марица“ загубиха с 1:3 (-11, -20, 25, 14) от фаворита „Вакъфбанк“ в последния си шести мач от Група С на Шампионската лига при жените.

Туркините, четирикратни носителки на трофея през 2011, 2013, 2017 и 2018 г., доминираха в първите два гейма и набързо взеха добър аванс в резултата.

В третата част момичетата на Лазар Лазаров играха най-добре. Те поведоха със 7:3 и поддържаха преднина, като стигнаха да два геймбола при 24:22. Грандът от Истанбул успя да изравни за 24:24, но в последствие при четвъртата си възможност „Марица“ затвори гейма.

Милена Рашич бе обявена за най-полезен играч на мача. Сръбкинята записа 17 точки за победата на „ВакъфБанк“, а топреализатор стана съотборничката и Исабел Хаак с 24 точки, сред които шест аса. За Марица най-резултатни бяха Мирослава Паскова и Силвана Чаушева с по 15 точки.

В четвъртата част туркините отново показаха класата си и не дадоха много шансове на българките, които завършват надпреварата без победа и само с 1 спечелена точка.

„Вакъфбанк“ пък си осигури класиране за 1/4-финалите като победител в групата с шест победи в шест срещи и само два загубени гейма.