четвъртък, 2 май 2024 г.

„Милан“ изравни собствен рекорд (видео)

7-кратният европейски клубен шампион „Милан“ повтори най-добрата си серия от гостувания без поражение при победата с 2:0 над „Каляри“ на „Сардиня Арена“. Това бе двубой №16 за възпитаниците на Стефано Пиоли далеч от „Сан Сиро“, в който те не губят.

Същото постижение „червено-черните“ записаха и в периода между септември 2003 и април 2004 г.

С този успех водачът в Калчото се върна на върха, на 3 точки пред втория „Интер“, който е с 40.

Последният път, когато „Милан“ отново бе зимен шампион, накрая на кампанията триумфираха и с титлата, а именно през пролетта на 2011 г.

И двата гола за победителите вкара звездата Златан Ибрахимович. Шведът бе точен в седмата минута на първото полувреме и в седмата на втората част.