И Вики Томова с победа по пътя към Australian Open

Виктория Томова се класира за втория кръг в квалификациите на Australian Open.

Българската тенисистка, която е №139 в света, победи с 6:4, 6:3 представителката на Австралия Шарлът Кампенер-Пож за 73 минути.

Съперничката на софиянката е едва 16-годишна, но показа добра игра и имаше своите шансове.

Победата на Томова класира трета българка за втория кръг, след като преди нея победи постигнаха Цветана Пиронкова и Изабела Шиникова. В първия си мач отпадна Елица Костова.

Квалификациите за Australian Open при дамите се провеждат в Дубай, а тези при мъжете са в Доха, Катар.

Същинският турнир беше отложен с няколко седмици и ще се проведе между 8 и 21 февруари.

Томова не започна особено концентрирано срещата и загуби първите два гейма в нея, но бързо обърна нещата до 4:2 в своя полза и впоследствие затвори с лекота откриващия сет.

Доминацията й продължи и тя трупаше точките в своя актив с лекота, което я доведе до аванс от 5:2, само че тогава австралийката успя да се закачи в мача, връщайки един от пробивите, но Вики реагира с моментален рибрейк, което я изстреля във втория кръг на пресявките!

В следващия кръг българката ще срещне Ребека Марино (Кан).