събота, 4 май 2024 г.

„Борусия“ М обърна „Байерн“ от 0:2!

Лидерът в Бундеслигата „Байерн“ (Мюнхен) претърпя поражение с 2:3 при визитата си на „Борусия“ (Мьонхенгладбах) на старта на 15-ия кръг на шампионата.

Тимът на Ханзи Флик поведе с два гола до средата на първата част, но още преди почивката домакините върнаха равенството.

Левандовски откри резултата от дузпа в 20-ата минута, а шест по-късно Горецка удвои след самостоятелен пробив.

Хофман намали в 35-ата, а в последната минута на първата част отново той беше точен за 2:2.

В 49-ата Нойхаус направи обрата пълен, вкарвайки за 3:2.

До края на срещата гостите не успяха да стигнат до трети гол и Гладбах се поздрави с трите точки.

„Байерн“ е на върха в класирането с 33 точки, но може да бъде изместен от „Лайпциг“, който е с 31. „Борусия“ (Мьонхенгладбах) събра 24 точки, колкото имат още „Унион“ и „Волфсбург“, които са съответно пети и шести в класирането.