събота, 4 май 2024 г.

„Ювентус“ нанесе първа загуба на „Милан“ в Серия „А“

„Ювентус“ спечели с 3:1 визитата си на „Милан“ от Серия „А“. Загубата е първа за „росонерите“ от началото на сезона в Италия. И едва втора след поражението от Лил в Лига Европа. „Милан“ остава на върха на класирането с 37 точки, с една повече от „Интер“. Градският съперник също падна по-рано днес – 1:2 от „Сампдория“. „Ювентус“ е четвърти с 30 т. и мач по-малко.

Главните герои за шампионите на „Сан Сиро“ бяха Паоло Дибала и Федерико Киеза. Вторият вкара и двата гола, Дибала му подаде за тях.

Киеза откри в 18-ата минута след великолепено двойно подаване с аржентинеца. В края на полувремето обаче Калабрия изравни. След час игра Дибала отново изведе Киеза и нападателят не сгреши – 1:2. После Войчех Счесни спаси няколко отлични удара във вратата си. А в 76-ата минута Маккени сложи точка на спора – 1:3. Той получи прекрасен пас от резервата Деян Кулушевски.