четвъртък, 2 май 2024 г.

„Юнайтед“ настигна „Ливърпул“ на върха в класирането

„Манчестър Юнайтед“ спечели трудно с 2:1 срещу „Астън Вила“ и се изравни лидера „Ливърпул“. И двата тима имат по 33 точки, но тимът на Юрген Клоп има по-добра голова разлика.

Успехът за тима на Оле Гунар Солскяер беше осми за тима в последните десет срещи. Освен това „Юнайтед“ удължи великолепната си серия срещу „Вила“. „Червените дяволи“ имат 32 победи и само една загуба в последните 44 мача с бирмингамци във Висшата лига.

Антони Марсиал откри на „Олд Трафорд“ в 40-ата минута след удар с глава. Вила обаче заслужено изравни в 58-ата. Тогава се разписа Бертран Траоре. Само три минути по-късно Бруно Фернандес вкара от дузпа за 2:1. Наказателният удар беше отсъден за нарушение на Луис срещу Погба. Това е 11-и гол във Висшата лига за португалеца и пети от бялата точка.