понеделник, 6 май 2024 г.

„Маями“ отчая „Ню Орлийнс“ с 16 тройки (обзор)

„Маями“ си подари победа за Коледа. Баскетболистите на старши треньора Ерик Сполстра надиграха „Ню Орлийнс“ със 111:98 (29:26, 37:27, 22:26, 23:19) в откриващия мач от Коледната програма на НБА.

„Горещите“ демонстрираха страхотна отборна игра и приключиха мача с 16 отбелязани изстрела от далечна дистанция, а също така регистрираха 29 асистенции на сметката си.

Успехът е дебютен за Маями през новия сезон, след като отборът допусна поражение преди два дни от „Орландо“. Ню Орлийнс пък прави първата си грешна стъпка след убедителния успех над Торонто в първия си мач от кампанията.

Дънкан Робинсън бе с основна роля за победата на домакините. Стрелецът на Маями отбеляза 23 точки, от които 7 тройки от 13 опита от далечно разстояние. 26-годишният гард вкара 6 тройки още през първото полувреме, превръщайки се в играча с най-много успешни изстрели от зоната за три за едно полувреме в историята на коледните мачове на НБА.

„Милуоки“ се върна на победния път след драматичната загуба от Бостън Селтикс в откриващия си мач за сезона. „Елените“ не се смилиха над „Голдън Стейт“ и го прегазиха със 138:99 (33:25, 33:31, 34:20, 38:23) като домакин. Интригата в мача се запази до полувремето, но след почивката „Бъкс“ властваха на паркета и не оставиха абсолютно никакви шансове на своя опонент.

Така „Уориърс“ влязоха в негативните класации на НБА. Загубата на „войните“ с 39 точки е най-голямата разлика, с която даден отбор е допускал поражение на Коледа от 1960-а насам. Освен това, Стеф Къри и компания стартират сезона с негативно точково съотношение от (-65) след първите два мача, което е достойно да се нареди единствено зад ЛА Клипърс с -71 от сезон 1987/88.

Останалите резултати: „Бостън“ – „Бруклин“ 95:123; „ЛА Лейкърс“ – „Далас“  138:115; „Денвър“ – „ЛА Клипърс“ 108:121.