неделя, 5 май 2024 г.

Баскетболистите паднаха и от Гърция, шансовете за Евро 2022 остават

Мъжкият национален отбор по баскетбол допусна трета загуба в квалификациите за Евро 2022, след като отстъпи със 78:84 на Гърция след продължение. Срещата се разви драматично като България изпусна аванс от 16 точки.
Минута преди края на четвъртата част преднината на българите беше пет точки. Въпреки това Гърция стигна до продължение при 71:71 и в допълнителните пет минути игра по-добре.

За България най-резултатен беше Чавдар Костов с 15 точки, а Дий Бост добави 12 точки и седем асистенции.

В другия мач от потока в Сараево Босна и Херцеговина победи Латвия със 79:73 и се класира за континенталната надпревара.

Резултатът класира на финалите и Гърция, като двата отбора са с актив 3/1, а България и Латвия – 1/3.

Успехът на Босна улесни малко и задачата на България да намери място на Евробаскет.

Сега тимът на Росен Барчовски се нуждае само от победа в директния мач с Латвия, на 19 февруари догодина. След това дори Латвия да победи Гърция, а ние да паднем от Босна, в последния кръг, националите ни ще са трети в група Н.

Място на Евробаскет можем да извоюваме и по трудния начин – загуба от Латвия с под 6 точки и след това наш успех над Босна и такъв на Гърция над Латвия.