петък, 3 май 2024 г.

Буфон пише история, „Юве“ се дъни

Легендарният вратар на „Ювентус“ Джанлуиджи Буфон продължава да пише история. 42-годишният италианец пази при издънката на тима му при гостуването на „Кротоне“ (1:1) от четвъртия кръг на първенството. Така той стана първият футболист в Серия „А“ с 650 изиграни мача.

Буфон дебютира в елита на италианския футбол през ноември 1995 година. Любопитното е, че 7 от съотборниците му в стартовите 11 срещу „Кротоне“ дори не са били родени тогава. До момента Буфон има общо 917 мача в кариерата си, като в 410 от тях не е допускал гол.

Сими откри за „Кротоне“ в 12-ата минута от дузпа, Алваро Мората изравни в 21-ата. „Биаконерите“ играха половин час с човек по-малко, след като дебютантът Федерико Киеза беше изгонен.

Издънката остави „Юве“ на четвърта позиция в класирането. Тимът има 8 точки, с четири по-малко от лидера „Милан“. „Кротоне“ е сред изпадащите с едва 1 т. от четири срещи.