петък, 3 май 2024 г.

Ибрахимович омагьоса „Интер“

С два гола на Златан Ибрахимович „Милан“ срази „Интер“ с 2:1 в голямото дерби от четвъртия кръг на италианската Серия „А“.

Шведът прекъсна ужасната серия на „росонерите“, които имаха четири поредни поражения в това дерби, а последният им успех за първенство бе през януари 2016-а, след който последваха осем двубои с победи на „Интер“ или мачове, завършили наравно.

39-годишният Златан Ибрахимович изригна, за да докаже, че за класата е вечна. Таранът пропусна дузпа в 13-ата минута, но направи успешна добавка, а малко след това отново порази целта.

Преди изтичането на половин час игра Милан получи първия гол във вратата си този сезон, а негов автор беше Ромелу Лукаку. След почивката обаче темпото на игра рязко спадна и съперниците допускаха твърде много грешки.

Лидерът „Милан“ събра пълен актив от 12 точки. Момчетата на Антонио Конте са шести със седем пункта. По-рано през деня досегашният лидер „Аталанта“ отнесе тежка загуба с 1:4 от Наполи, което подпомогна каузата на „росонерите“.