петък, 3 май 2024 г.

След 3:2 за Суперкупата на Германия: „Байерн“ спечели всички възможни трофеи

Доминаторът „Байерн“ (Мюнхен) спечели Суперкупата на Германия след трудна победа над „Борусия“ (Дортмунд) с 3:2 на „Алианц Арена“.

Срещата, която се игра пред празни трибуни, беше много атрактивна и с открит футбол, който доведе до поредица от индивидуални грешки и общо попадения.

„Байерн“ триумфира с късен гол на Джошуа Кимих и така спечели всички възможни трофеи в рамките на по-малко от година – Шампионска лига, Бундеслигата, Купата на Германия, Суперкупата на Европа и сега Суперкупата на Германия. Единствената купа, която тимът на Ханзи Флик няма да може да вдигне, е тази от Световното клубно първенство, тъй като то бе отменено заради пандемията.

Момчетата на Ханзи Флик изиграха добро първо полувреме и взеха два гола преднина чрез Корентен Толисо и Томас Мюлер.

Борусия обаче отговори и малко преди паузата се върна в мача с гол на Юлиан Брантд, а десетина минути след почивката Ерлинг Халанд изравни.

В 82-ата минута Кимих върна аванса на своите и неговото попадение се оказа скъпоценно.