неделя, 5 май 2024 г.

Хаверц се развихри в Англия, „Арсенал“ чака „Ливърпул“

Новото попълнение на „Челси“ Кай Хаверц избухна с хеттрик за разгрома с 6:0 у дома над „Барнзли“ за Купата на Лигата.

Това бяха дебютни голове на германеца, купен от „Байер“ (Леверкузен) за 72 млн. паунда.

Първите си минути за тима на Франк Лампард пък записаха бранителите Тиаго Силва и Бен Чилуел.

„Сините“ от Лондон не срещнаха проблеми срещу втородивизионния съперник, а освен Хаверц се разписаха още Ейбрахам, Баркли и Жиру.

Напред за Купата продължава и „Арсенал“, който срази с 2:0 „Лестър“ на „Кинг Пауър“. „Артилеристите“ надиграха съперника, но след редица пропуски откриха по куриозен начин в 57-ата минута.
След пробив на Никола Пепе отдясно се стигна до карамбол, топката се удари в гредата и после в крака на бранителя на „Лестър“ Кристиан Фукс, който си вкара автогол.

10 минути преди края Айосе Перес изпусна големия шанс пред домакините за изравняване, а в добавеното време Еди Нкетия сложи точка на спора с попадението си за 2:0.

В следващия кръг момчетата на Микел Артета най-вероятно ще се изправят срещу „Ливърпул“, ако шампионите отстранят „Линкълн“.

„Челси“ пък може да срещне „Тотнъм“, ако „шпорите“ елиминират „Лейтън Ориент“.