събота, 27 април 2024 г.

Приказката на Пиронкова в Ню Йорк продължава!

Цветана Пиронкова продължава да се представя великолепно на US Open. Бившата първа ракета на България се класира за осминафиналите, след като се наложи с 6:4, 6:1 над Дона Векич (Хърватия, №18), в отделните части 6:4, 6:1.

Успехът е четвърти от четири мача за Цвети срещу Векич.

Мачът започна равностойно, като след първите 6 гейма пробиви нямаше. Пиронкова успя първа да стигне до брейк за 4:3, но веднага Векич изравни. Последва трети последователен пробив и Пиронкова получи шанса да сервира за сета, който не пропусна.

През втората част Пиронкова проби за аванс 2:1, възползвайки се от две последователни двойни грешки на хърватката. Впоследствие затвърди на 15 с лекота и дръпна в резултата с 3:1 гейма.

След нова точка за пробив последва нова двойна грешка на Векич, след която резултатът стана 4:1. До края на срещата Цвети нямаше проблеми да си подпечата място във втората седмица на турнира.

Пиронкова продължава без загубен сет, а в следващия кръг ще спори с победителката от мача Мадисън Кийс – Ализе Корне.