четвъртък, 2 май 2024 г.

Аржентина победи с 1:0 Бразилия на „Маракана“

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Световният шампион по футбол Аржентина победи с 1:0 като гост Бразилия в мач от шестия кръг на квалификациите за Мондиал 2026 в зона КОНМЕБОЛ, съобщи БНР.

Единственото попадение на стадион „Маракана“ отбеляза Николас Отаменди в 63-ата минута. Той се разписа с глава след центриране от ъглов удар на Джовани Ло Селсо.

В 89-ата минута Бразилия остана с човек по-малко, след като Жоелинтон получи червен картон.

Лионел Меси игра за Аржентина до 78-ата минута, а дебют за бразилците направи 17-годишният нападател на Палмейрас Ендрик.

Началото на мача на легендарния стадион „Маракана“ в Рио де Жанейро се забави с половин час заради бой между бразилската полиция и аржентински фенове по трибуните. Футболистите на двата тима се опитаха да успокоят обстановката, след което Меси и съотборниците му се прибраха в съблекалнята. В крайна сметка, органите на реда овладяха ситуацията и гостите се завърнаха на терена.

В другите срещи южноамериканската зона на квалификациите: Парагвай – Колумбия 0:1, Еквадор – Чили 1:0, Уругвай – Боливия 3:0 и Перу – Венецуела 1:1.

Начело в класирането е Аржентина с 15 точки, пред Уругвай 13 и Колумбия с 12.