Женският ни отбор до 19 г. победи и Канада на световното по волейбол в Унгария

Снимка: Б.Ф.ВОЛЕЙБОЛ

Женският ни национален отбор до 19 години. победи и Канада на световното по волейбол в Унгария с 3:0 (25:14, 27:25, 25:14) на световното първенство в Сегед (Унгария), съобщи БНР.

Българският тим имаше пълно превъзходство през първата част и спечели с голяма разлика. Вторият гейм бе изключително оспорван, като родният тим пропусна два сетбола, преди да победи с 27:25.

В третия гейм отново разликата бе голяма и България се поздрави с убедителен успех.

Нашите момичета имаха голямо предимство в атака, както и при сервисите – 12 точки срещу 3 за канадките. Тимът направи и по-малко грешки.

Най-резултатна за тима на треньора Борислав Крачанов бе Микаела Стоянова със 17 точки, Виктория Коева отбеляза 13.

С този успех България е на трето място в Група C с две победи и една загуба и 6 точки. Тимът е зад Бразилия и Италия, но е почти сигурен участник на 1/16-финалите на първенството.

В събота отборът ще играе срещу водача в групата Бразилия.