петък, 3 май 2024 г.

„Левски“ разгроми с 6:0 столичния „Локомотив“

Джавад Ел Джемили от „сините“ вкара два гола за изразителната победа на отбора си.
Снимка: БГНЕС

„Левски“ разгроми с 6:0 столичния „Локомотив“ в мач от 3-ия кръг на футболното първенство в елитната група, игран късно снощи, съобщи БНР.

Джавад Ел Джемили вкара два гола във втори пореден кръг, а Уелтън записа две асистенции за изразителната победа. „Левски“ излезе без чист нападател при отсъствието на Рикардиньо, който получи лека травма в миналия кръг срещу Ботев (Пловдив) и бе титуляр срещу македонския Шкупи. „Сините“ обаче доминираха тотално срещу Локо и вкараха два гола още през първото полувреме.

В 20-ата минута домакините изпълниха бързо ъглов удар към непокрития край наказателното поле Уелтън, който направи остро центриране към трима свободни играчи. Капитанът Андриан Краев стигна първи до топката и я изпрати във вратата с глава.

Домакините увеличиха преднината си в 38-та минута с третото попадение в последните два шампионатни мача на Джавад Ел Демили. Офанзивният халф на „сините“ размени бързи подавания с Уелтън и се освободи зад защитата, след което преодоля Бабукар Гайе за втори път.

„Левски“ направи още два пропуска през първата част, завършила при резултат 2:0. В началото на мача Роналдо получи пас по конец от Ел Джемили зад защитата, но овладяването на бразилеца бе лошо. В края на полувремето пък Уелтън напредна по лявото крило и изпрати неточен изстрел.

Головата серия на Ел Джемили продължи шест минути след почивката. Жереми Петрис центрира отдясно и топката попадна в испанеца, който този път се разписа с много късмет. Неговият удар бе блокиран от Алан Диас, но топката се върна към играча на „Левски“, удари го в коляното и влетя за трети път в мрежата на гостите.

Следващото положение не закъсня и в него отново участници бяха Уелтън и Ел Джемили. Бразилецът проби по крилото и стигна до аутлинията, след което центрира и рикошет изпрати топката на волето на испанеца. Неговият удар обаче бе неточен.

Николай Костов извади Уелтън от игра след тази ситуация и на негово място влезе Марин Петков, който скоро след смяната увенча юбилейния си стотен мач за родния клуб с гол. Започналият от първата минута Асими Фадига атакува отляво и изчака включване на Цунами зад защитата. Бразилецът получи топката на скорост и подаде по тревата за Петков, който бе точен от десетина метра за 4:0.

В 72-та минута столичните железничари подариха на „Левски“ пети гол. Загубена топка от нападението в синьо стигна до краката на вратаря Бабукар Гайе, който се забави с паса към съотборник и тя му бе отнета от Роналдо. Бразилецът не сгреши на празната врата за 5:0.

„Сините“ вкараха шести гол десет минути преди края, когато точен бе и Илиян Стефанов, а две в следващата атака „Локо“ пропусна единственото си чисто положение. Карлос Франса получи топката зад гърба на защитата и се озова очи в очи с Пламен Андреев, но ударът на нападателя се отклони от дясната греда.