Полша е победител в Лигата на нациите по волейбол

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Полша е победител в Лигата на нациите по волейбол, съобщи БНР. На финала в Гданск мъжкият отбор на домакините се наложи над тима на САЩ с 3:1 (25:23, 24:26, 25:18, 25:18). Това е първа победа на тима на Полша в комерсиалния турнир, като досега отборът имаше един загубен финал от Бразилия през 2021 г. в Римини, Италия.

Домакините взеха първия гейм, във втория допуснаха обрат в края, въпреки че водеха през по-голяма част от времето. Това мобилизира отбора на треньора Никола Гърбич, който взе следващите два гейма.

Поляците се наложиха с 25:18 и 25:18 пред екзалтираната си публика. Най-резултатен за домакините бе Лукаш Качмарек с 24 точки, 14 добави Александър Сливка. За американците с най-много точки завърши Тори Дефалко – 13.

Тимът на Полша спечели най-вече заради силната си атака и сервис.

В малкия финал за третото място тимът на Япония спечели срещу световния шампион Италия с 3:2 (25:18, 25:23, 17:25, 17:25, 15:9). Капитанът на японците Юки Ишикава завърши с впечатляващите 21 точки.