неделя, 28 април 2024 г.

„Реал“-Мадрид разгроми с 4:0 „Барселона“ и е финалист за Купата на краля

Карим Бензема реши мача през второто полувреме с 3 гола.
Снимка: ЕПА/БГНЕС

„Реал“-Мадрид разгроми с 4:0 срещу „Барселона“ като гост на „Камп Ноу“ в реванша от полуфиналите за Купата на краля и ще спори за трофея с „Осасуна“. Карим Бензема наниза хеттрик през второто полувреме, а преди това Винисиус Жуниор бе дал аванс на „белия балет“ в края на първата част. Каталунците имаха аванс от 1:0 след първата среща в Мадрид, съобщава БТА.

В първата минута от добавеното време на първото полувреме Винисиус откри резултата след контраатака. Пет минути след подновяването на играта Бензема удвои, като асистенцията бе на Лука Модрич. Капитанът на Реал се разписа от дузпа в 58-ата минута, а в 80-ата след отличен пас на Винисуис ознаменува и своя хеттрик.

„Реал“-Мадрид не бяха играли във финал за Купата на краля от 2014 година, когато ликуваха с успех над „Барселона“.