На 16 август тази година ВМРО се регистрира в ЦИК за самостоятелно явяване на изборите. Тогава от партията обявиха, че ВМРО влиза в тази надпревара с целта да защити българския национален интерес.
Ето и водачите на листите по райони:
– 1 МИР Благоевград – Ангел Джамбазки – евродепутат и съпредседател на ВМРО.
– 2 МИР Бургас – Александър Сиди – съпредседател на ВМРО, народен представител в 44-тото Народно събрание.
– 3 МИР Варна – Искрен Веселинов – съпредседател на ВМРО, народен представител в 43-тото и 44-тото Народно събрание.
– 4 МИР Велико Търново – Евгени Коев, учител, общински съветник в старата столица.
– 5 МИР Видин – Петьо Цеков.
– 6 МИР Враца – Красимир Богданов – член на ръководството на ВМРО, народен представител в 43-тото и 44-тото Народно събрание.
– 7 МИР Габрово – Милен Михов – член на ръководството на ВМРО, народен представител в 43-тото и 44-тото Народно събрание.
– 8 МИР Добрич – Атанас Атанасов – председател на ВМРО в Балчик, общински съветник в морската община.
– 9 МИР Кърджали – Иво Пазарджиев – председател на ОбС – Русе.
– 10 МИР Кюстендил – Георги Петров – председател на ВМРО – Кюстендил.
– 11 МИР Ловеч – Тихомир Лилов – председател на ВМРО в Троян.
– 12 МИР Монтана – Софрони Захариев – председател на ВМРО – Монтана.
– 13 МИР Пазарджик – Стефан Балабанов – член на ръководството на ВМРО, бивш заместник-министър в МВР.
– 14 МИР Перник – Д-р Султанка Петрова – председател на Националната женска организация на ВМРО, народен представител в 43-тото Народно събрание, бивш заместник-министър в МТСП.
– 15 МИР Плевен – Д-р Калин Поповски, акушер-гинеколог, народен представител в 44-тото Народно събрание.
– 16 МИР Пловдив – Александър Сиди – съпредседател на ВМРО, народен представител в 44-тото Народно събрание.
– 17 МИР Пловдив-област – Светлозар Янков – член на ръководството на ВМРО, общински съветник в ОбС – Карлово.
– 18 МИР Разград – Цветелин Радулов – офицер от запаса и резерва, председател на „Сдружение за патриотично възпитание на младежта Приказка за България“.
– 19 МИР Русе – Галин Григоров – член на ръководството на ВМРО, бивш областен управител на област Русе.
– 20 МИР Силистра – Илко Илиев – икономист, спортен деятел.
– 21 МИР Сливен – Георги Дракалиев – член на ръководството на ВМРО, общински съветник в Бургас.
– 22 МИР Смолян – Иво Пазарджиев – председател на ОбС Русе.
– 23 МИР София 23 – Юлиан Ангелов – главен секретар на ВМРО и председател на централния предизборен щаб на партията, народен представител в 43-тото и 44-тото Народно събрание.
– 24 МИР София 24 – Карлос Контрера – председател на групата общински съветници от ВМРО в Столичния общински съвет.
– 25 МИР София 25 – Ангел Джамбазки – съпредседател на ВМРО и евродепутат.
– 26 МИР София-област – Юлиан Ангелов – главен секретар на ВМРО и председател на централния предизборен щаб на партията, народен представител в 43-тото и 44-тото Народно събрание.
– 27 МИР Стара Загора – Красимир Червилов – член на ръководството на ВМРО, управител на Държавна опера – Стара Загора.
– 28 МИР Търговище – Анита Станчева – адвокат.
– 29 МИР Хасково – Антон Иванов – председател на ВМРО в Харманли.
– 30 МИР Шумен – Деан Станчев – член на ръководството на ВМРО ., народен представител в 44-тото Народно събрание.
– 31 МИР Ямбол – Мария Цветкова – член на ръководството на ВМРО, народен представител в 44-тото Народно събрание.