неделя, 28 април 2024 г.

След 12 поредни победи: „Ман Сити“ си намери майстора

Снимки: AFP
Победната серия на „Манчестър Сити“ в Премиър лийг най-сетне приключи с равенство 1:1 в гостуването на „Саутхемптън“ в 23-тия кръг. Играчите на Пеп Гуардиола направиха рейд от 12 поредни успеха и не бяха губили точки от края на октомври, но „светците“ успяха да ги спрат със смела игра на своя „Сейнт Мерис“.
„Сити“ започна слабо двубоя, а домакините набраха самочувствие и в 7-ата минута откриха след класен завършващ удар на Кайл Уокър-Питърс. После още два техни гола бяха отменени заради засади. Шампионите се разиграха към края на полувремето, но Рахийм Стърлинг направи голям пропуск.
През втората част „Сити“ усили натиска, а домакините удържаха до 65-ата минута.  Тогава Аймерик Лапорт изравни с глава след центриране от пряк свободен удар. До края гостите опитаха да стигнат до победата, но Саутхемптън се защитаваше храбро и си заслужи точката.
Две големи решения на ВАР се оказаха против „Сити“ – първо беше отменена дузпа за тима, защото съдиите прецениха, че нарушението е било извън наказателното поле. После Стюарт Армстронг се отърва само с жълт картон за опасно влизане с високо вдигнат крак.
Преднината на „Сити“ на върха в класирането все пак остава внушителна – „гражданите“ имат 12 т. повече от втория „Ливърпул“, макар и с два мача повече от преследвача си. „Манчестър Юнайтед“ пък се изкачи на четвъртото място в Премиър лийг след драматична победа с 1:0 над „Уест Хем“ у дома. Маркъс Рашфорд отбеляза победния гол в третата минута на добавеното време след пас на друга резерва, Единсон Кавани.
Източник: webcafe.bg